O MNĚ

V podstatě celý svůj profesní život žiji s IRESOFTem - firmou, která je mým druhým domovem, s lidmi, kteří jsou mými kamarády, a s produkty, které mi dávají smysl.

Toto je náš iresoftí kruh vedení - parta lidí, bez kterých by IRESOFT nebyl tím, kým dneska je. Jsou to lidi, kteří jdou se mnou, bok po boku, už více než 10 let. A za to jsem jim nesmírně vděčný.

JAK PŘEMÝŠLÍM NAD PODNIKÁNÍM

Ať už si myslíte, že něco dokážete nebo nedokážete, v obou případech máte pravdu.

Tento citát vyjadřuje můj přístup k životu. Nese v sobě čtyři prvky, které mám v sobě hluboce zakořeněné. Za prvé to, že můžu svobodně myslet, tedy nejsem pouhou obětí, ale jsem tvůrcem vlastního života. Za druhé to, že mám pozitivní přístup k životu a jsem optimista. Jsem přesvědčen, že když se chce, všechno jde. Za třetí jsem si vědom toho, co dokážu sám a co dokážu společně se svými lidmi. Co ještě neumím, to se po cestě musím naučit. A za čtvrté si uvědomuji, jak je pravda vlastně relativní. Nikdo nemá patent na rozum, protože vždycky to je jen názor vycházející ze zkušeností daného člověka.

O co se v podnikání snažím? Jednoduše chci vytvořit svobodnou a inspirativní společnost, která má pozitivní dopad jak na všechny lidi, kteří s ní spojili svůj život, tak na zákazníky a partnery, kteří budou díky nám úspěšnější. Zároveň si přeji, aby naše odvaha jít proti proudu byla inspirací i pro ostatní a společně s námi se nebáli vystoupit z  davu a začali dělat věci jinak, než je u nás běžné.

Ptáte se proč? Protože věřím, že jako "zaměstnavatel" mám zodpovědnost za své lidi, kteří se rozhodli věnovat to nejcennější, co mají - tedy svůj čas a pozornost - právě IRESOFTu. Jsem jim za to vděčný a neberu to jako samozřejmost. Beru lidi ve firmě jako své partnery, nikoliv lidské zdroje. Jakým způsobem se k sobě chováme, jaké hodnoty a smysl nás spojuje, z velké části ovlivňuje to, jak se díváme na svět a jak se cítíme v osobním životě. 

Život není nekonečný a neměli bychom rezignovat na to, že nás práce nemusí bavit a musíme ji jen "přežít", abychom mohli "žít" někde jinde a někdy jindy. Jsem přesvědčený, že práce by nám měla dávat smysl, měla nás bavit a naplňovat. Pak se budeme cítit lépe i v osobním životě a budeme žít smysluplnější životy. A i tomu chci věnovat svoje úsilí.

VIDEA

PODCASTY

KONTAKT

Sejdeme se na sušence v IRESOFTu?

IRESOFT s.r.o.

Cejl 62, Brno 602 00, CZ